kalendář jmen

Na Česko se žene nejsilnější bouře za posledních 5 let! Hrozí silné povodně!


Počasí je okamžitý stav v ovzduší na určitém místě. Je dáno stavem všech atmosférických jevů pozorovaných na určitém místě a v určitém krátkém časovém úseku nebo okamžiku. Tento stav se popisuje souborem hodnot meteorologických prvků, které byly naměřeny meteorologickými přístroji nebo zjištěny pozorovatelem.

Meteorologové očekávají dnes v noci a v úterý dopoledne zejména v Olomouckém a Moravskoslezském kraji že bude vydaný déšť a v úterý večer může dokonce i padat sníh! Napršet může až 40 litrů vody na metr čtvereční, lze očekávat i první povodňový stupeň.

[sociallocker id=2060]

Přes noc na úterý má být taky velmi větrno, rychlost větru se očekává až 110 km za hodinu a to především v Beskydech a Jeseníkách! Právě vydatného deště se týká první část výstrahy, která přitom ani není časově omezena. Platí od zítřka do odvolání. S tím souvisí i druhá část výstrahy, která varuje před povodněmi.

Pršet ale bude prakticky všude. Může za to zvlněná studená fronta, která do střední Evropy přináší oblačnost a deštivo. Lehce se vyčasí až v neděli, ale do té doby podle předpovědí očekávejte když ne vytrvalé, tak alespoň občasné deště na celém území republiky.

Nějak takto by to zítra mohlo vypadat!

[/sociallocker]

Sdílej na Facebooku!